Beskrivelse
Panasonic AG-CX10 – Videokamera – 4K / 60 fps – 8.29 MP – 24x optisk zoom – Leica – flashkort – Wi-Fi
Panasonic AG-CX10 – Videokamera – 4K / 60 fps – 8.29 MP – 24x optisk zoom – Leica – flashkort – Wi-Fi
| Producer | PAN |
|---|---|
| Produktbeskrivelse | Panasonic AG-CX10 – Videokamera – Leica – lagring: flashkort |
| Produkttype | Videokamera – 4K |
| Objektiv inkluderet | Leica |
| Medietype | Flashkort |
| Hukommelseskortplads | Dobbelt microP2-kort/dobbelt SD-kort |
| Billedprocessor | Venus Engine |
| Trådløst interface | Wi-Fi |
| Sensor opløsning | 8.29 MP |
| Maks Video Opløsning | 3840 x 2160 |
| Objektivsystem | Zoomobjektiv – 24x zoom – 4.12 – 98.9 mm – f/1.8-4.0 |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Digital zoom | 10x |
| Billedstabilisator | Optisk (5-akser HYBRID O.I.S.) |
| Søger | Indbygget – 0.24" – farve – elektronisk |
| Billedskærm | LCD display – 3.5" |
| Understøttet batteri | 5900 mAh (inkluderet) |
| Grænseflade | HDMI, 3G HD-SDI |
| Dimensioner (B x D x H) | 12.9 cm x 25.7 cm x 15.9 cm |
| Vægt | 900 g |
| Producentgaranti | 3 års garanti |
Du skal være logget ind for at se dokumenter.