Beskrivelse
Panasonic AW-UE40 – Konferencekamera – PTZ – farve – 3840 x 2160 – motoriseret – 1500 TVL – audio – HDMI – LAN – USB – MJPEG, H.264, H.265 – DC 12 V / PoE Plus
Panasonic AW-UE40 – Konferencekamera – PTZ – farve – 3840 x 2160 – motoriseret – 1500 TVL – audio – HDMI – LAN – USB – MJPEG, H.264, H.265 – DC 12 V / PoE Plus
| Producer | PAN |
|---|---|
| Produktbeskrivelse | Panasonic AW-UE40 – konferencekamera |
| Enhedstype | Konferencekamera – pan / tilt / zoom |
| Audio | Ja |
| Kamera monteringstype | Til loftmontering |
| Dimensioner (B x D x H) | 16 cm x 16.6 cm x 19.21 cm |
| Vægt | 1.8 kg |
| Farve | Sort |
| Connectivity teknologi | Med ledning |
| Kamera | Farve – 1500 TVL |
| Optisk zoom | 24 x |
| Maksimum opløsning | 3840 x 2160 |
| Billedhastighed (maks.) | 60 frames pr. sekund |
| Video Modes | 1080/24p, 1080/50i, 720/50p, 1080/50p, 1080/30p, 1080/25p, 2160/24p, 2160/25p, 1080/59.94i, 1080/59.94p, 720/59.94p, 1080/23.98p, 2160/23.98p, 2160/29.97p |
| Billedsensortype | MOS – 1/2.5" |
| Minimumbelysning | 3 lux F1.8 – 50 IRE |
| Brændviddekontrol | Motoriseret zoom |
| Brændvidde | 4.12 mm – 98.9 mm |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel (mindsteafstand 10 cm) |
| Objektiv Iris | F/1.8-4.0 |
| Poanoreringsvinkel (grad) | -175 til +175 |
| Krængningsvinkel (grad) | -30 til +90 |
| Interface | USB, HDMI, LAN |
| Kontrolgrænseflade | RS-422A |
| Software-certificering | Zoom Certified |
| Spænding | DC 12 V / PoE Plus |
| Egenskaber | Optisk billed stabilisator, Privatlivs mode, justerbar forøgelseskontrol, Automatic Tracing White (ATW), Multicast Streaming, optællingsindikatorer, auto-hvidbalance, live RTMP-streaming, Webcam Support (UVC), Unicast Streaming, Klar til Secure Reliable Transport (SRT), Direct Drive System |
| Miljømæssige parametre (operativ) | 0 °C – 40 °C; 20 – 90 % (ikke-kondenserende) relativ luftfugtighed |
Du skal være logget ind for at se dokumenter.