Beskrivelse
Panasonic CX Series AG-CX370 – Videokamera – 4K / 60 fps – 15.03 MP – 20x optisk zoom – flashkort
Panasonic CX Series AG-CX370 – Videokamera – 4K / 60 fps – 15.03 MP – 20x optisk zoom – flashkort
| Producer | PAN |
|---|---|
| Produktbeskrivelse | Panasonic CX Series AG-CX370 – Videokamera – lagring: flashkort |
| Produkttype | Videokamera – 4K |
| Medietype | Flashkort |
| Hukommelseskortplads | Dobbelt microP2-kort/dobbelt SD-kort |
| Sensor opløsning | 15.03 MP |
| Effektiv sensoropløsning | Video: 15.03 MP |
| Maks Video Opløsning | 3840 x 2160 |
| Objektivsystem | Zoomobjektiv – 20x zoom – 8.8 – 176 mm – f/2.8-4.5 |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Min. fokusafstand | 10 cm |
| Digital zoom | 10x |
| Billedstabilisator | Optisk (5-akser HYBRID O.I.S.) |
| Søger | Elektronisk – 0.39" – farve – OLED – 16:9 |
| Billedskærm | LCD display – 3.2" |
| Understøttet batteri | Panasonic AG-VBR59 Li-ion genopladeligt batteri (inkluderet) |
| Grænseflade | HDMI, 12G-SDI, USB 3.2 Gen 1, USB 2.0 |
| Dimensioner (B x D x H) | 18 cm x 31.1 cm x 17.3 cm |
| Vægt | 1.9 g |
Du skal være logget ind for at se dokumenter.