Beskrivelse
Panasonic AW-HE145K – Konferencekamera – PTZ – farve – motoriseret – 1000 TVL – audio – HDMI, 3G-SDI – LAN – MJPEG, H.264, H.265 – DC 12 V / PoE ++
Panasonic AW-HE145K – Konferencekamera – PTZ – farve – motoriseret – 1000 TVL – audio – HDMI, 3G-SDI – LAN – MJPEG, H.264, H.265 – DC 12 V / PoE ++
| Producer | PAN |
|---|---|
| Produktbeskrivelse | Panasonic AW-HE145K – konferencekamera |
| Enhedstype | Konferencekamera – pan / tilt / zoom |
| Audio | Ja |
| Dimensioner (B x D x H) | 21.3 cm x 21.9 cm x 26.7 cm |
| Vægt | 4.1 kg |
| Farve | Metallisk sort |
| Connectivity teknologi | Med ledning |
| Kamera | Farve – 1000 TVL |
| Optisk zoom | 20 x |
| Billedhastighed (maks.) | 60 frames pr. sekund |
| Video Modes | 1080/24p, 1080/50i, 720/50p, 1080/50p, 1080/30p, 1080/25p, 1080/59.94i, 1080/59.94p, 720/59.94p, 1080/25PsF, 1080/23.98p, 1080/23.98PsF, 1080/29.97PsF |
| Billedsensortype | Full-HD MOS – 1" |
| Minimumbelysning | 2 lux F2.8 – 50 IRE |
| Brændviddekontrol | Motoriseret zoom |
| Brændvidde | 8.8 mm – 176 mm |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel (mindsteafstand 10 cm) |
| Objektiv Iris | F/2.8-4.5 |
| Poanoreringsvinkel (grad) | -175 til +175 |
| Krængningsvinkel (grad) | -30 til +210 |
| Interface | HDMI, 3G-SDI, LAN |
| Kontrolgrænseflade | RS-422A |
| Spænding | DC 12 V / PoE ++ |
| Egenskaber | Optisk billed stabilisator, High Dynamic Range (HDR), optællingsindikatorer, auto-kontroltilegnelse, auto-hvidbalance, live RTMP-streaming, Hybrid Log-Gamma (HLG) optagelse, intern synkronisering, nattetilstand, web interface |
| Producentgaranti | 3 års garanti |
| Miljømæssige parametre (operativ) | 0 °C – 40 °C; 20 – 90 % (ikke-kondenserende) relativ luftfugtighed |
Du skal være logget ind for at se dokumenter.