Beskrivelse
Panasonic AW-UE20K – Konferencekamera – PTZ – farve (Dag/nat) – 8,46 MP – 3840 x 2160 – motoriseret – 1400 TVL – audio – HDMI, 3G-SDI – LAN – USB – MJPEG, H.264, H.265 – DC 12 V / PoE Plus
Panasonic AW-UE20K – Konferencekamera – PTZ – farve (Dag/nat) – 8,46 MP – 3840 x 2160 – motoriseret – 1400 TVL – audio – HDMI, 3G-SDI – LAN – USB – MJPEG, H.264, H.265 – DC 12 V / PoE Plus
| Producer | PAN |
|---|---|
| Produktbeskrivelse | Panasonic AW-UE20K – konferencekamera |
| Enhedstype | Konferencekamera – pan / tilt / zoom |
| Audio | Ja |
| Dimensioner (B x D x H) | 16.51 cm x 17.61 cm x 17.62 cm |
| Vægt | 1.9 kg |
| Farve | Sort |
| Connectivity teknologi | Med ledning |
| Kamera | Farve – Dag/nat – 1400 TVL |
| Optisk zoom | 12 x |
| Maksimum opløsning | 3840 x 2160 |
| Billedhastighed (maks.) | 60 frames pr. sekund |
| Video Modes | 1080/60i, 720/60p, 1080/50i, 720/50p, 1080/50p, 1080/60p, 1080/30p, 1080/25p, 2160/25p, 2160/30p, 1080/59.94i, 1080/59.94p, 720/59.94p, 2160/29.97p |
| Billedsensortype | MOS – 1/2.8" – 8,46 MP |
| Minimumbelysning | 0.4 lux F1.6 – 50 IRE – lukker 1/30 sek |
| Brændviddekontrol | Motoriseret zoom |
| Brændvidde | 3.9 mm – 46.8 mm |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel |
| Objektiv Iris | F/1.6-2.8 |
| Poanoreringsvinkel (grad) | -170 til +170 |
| Krængningsvinkel (grad) | -30 til +90 |
| Interface | USB, HDMI, 3G-SDI, LAN |
| Kontrolgrænseflade | RS-422 |
| Software-certificering | Zoom Certified |
| Spænding | AC 100-240 V, DC 12 V / PoE Plus |
| Egenskaber | Auto-hvidbalance, webcam-funktion |
| Miljømæssige parametre (operativ) | 0 °C – 40 °C; 20 – 90 % (ikke-kondenserende) relativ luftfugtighed |
Du skal være logget ind for at se dokumenter.