Beskrivelse
Panasonic AW-HE20 – Konferencekamera – PTZ – farve – 8,46 MP – 1920 x 1080 – motoriseret – 1000 TVL – audio – HDMI, 3G-SDI, USB – 100Base-TX/1000Base-T – MJPEG, H.264, H.265, YUV – DC 12 V / PoE Plus
Panasonic AW-HE20 – Konferencekamera – PTZ – farve – 8,46 MP – 1920 x 1080 – motoriseret – 1000 TVL – audio – HDMI, 3G-SDI, USB – 100Base-TX/1000Base-T – MJPEG, H.264, H.265, YUV – DC 12 V / PoE Plus
| Producer | PAN |
|---|---|
| Produktbeskrivelse | Panasonic AW-HE20 – konferencekamera |
| Enhedstype | Konferencekamera – pan / tilt / zoom |
| Audio | Ja |
| Kamera monteringstype | Til loftmontering |
| Dimensioner (B x D x H) | 16.51 cm x 17.61 cm x 17.62 cm |
| Vægt | 1.9 kg |
| Farve | Hvid |
| Connectivity teknologi | Med ledning |
| Kamera | Farve – 1000 TVL |
| Optisk zoom | 12 x |
| Maksimum opløsning | 1920 x 1080 |
| Billedhastighed (maks.) | 60 frames pr. sekund |
| Video Modes | 1080/60i, 720/60p, 1080/50i, 720/50p, 1080/50p, 1080/60p, 1080/30p, 1080/25p, 1080/59.94i, 1080/59.94p, 720/59.94p |
| Billedsensortype | MOS – 1/2.8" – 8,46 MP |
| Minimumbelysning | 0.4 lux F1.6 – 50 IRE – lukker 1/30 sek |
| Brændviddekontrol | Motoriseret zoom |
| Brændvidde | 3.9 mm – 46.8 mm |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel (mindsteafstand 30 cm) |
| Objektiv Iris | F/1.6-2.8 |
| Poanoreringsvinkel (grad) | -170 til +170 |
| Krængningsvinkel (grad) | -30 til +90 |
| Interface | HDMI, 3G-SDI, USB, Ethernet 100Base-TX/1000Base-T |
| Kontrolgrænseflade | RS-232C, RS-422 |
| Software-certificering | Zoom Certified |
| Medfølgende ledninger | Strømkabel |
| Spænding | DC 12 V / PoE Plus |
| Egenskaber | Backlight Compensation (BLC), digitalstøjreduktion, hvidbalance, Dynamic Range Stretch (DRS), justerbar forøgelseskontrol, Automatic Tracing White (ATW), live RTMP-streaming, tally-lys, Webcam Support (UVC), Automatic Whiteness Balance (AWB) |
| Miljømæssige parametre (operativ) | 0 °C – 40 °C; 20 – 90 % (ikke-kondenserende) relativ luftfugtighed |
Du skal være logget ind for at se dokumenter.