Beskrivelse
Panasonic AW-UE160 – Konferencekamera – PTZ – farve (Dag/nat) – 9,6 MP – 3840 x 2160 – motoriseret – 1600 TVL – audio – HDMI, 3G-SDI, 12G-SDI – LAN – USB – MJPEG, H.264, H.265 – DC 12 V / PoE Plus
Panasonic AW-UE160 – Konferencekamera – PTZ – farve (Dag/nat) – 9,6 MP – 3840 x 2160 – motoriseret – 1600 TVL – audio – HDMI, 3G-SDI, 12G-SDI – LAN – USB – MJPEG, H.264, H.265 – DC 12 V / PoE Plus
| Producer | PAN |
|---|---|
| Produktbeskrivelse | Panasonic AW-UE160 – konferencekamera |
| Enhedstype | Konferencekamera – pan / tilt / zoom |
| Audio | Ja |
| Kamera monteringstype | Overflade montering, til loftmontering |
| Dimensioner (B x D x H) | 21.3 cm x 27.7 cm x 24 cm |
| Vægt | 4.6 kg |
| Farve | Perlehvid |
| Connectivity teknologi | Med ledning |
| Kamera | Farve – Dag/nat – 1600 TVL |
| Optisk zoom | 20 x |
| Maksimum opløsning | 3840 x 2160 |
| Billedhastighed (maks.) | 120 frames pr. sekund |
| Video Modes | 1080/24p, 1080/50i, 720/50p, 1080/50p, 1080/60p, 1080/30p, 1080/25p, 2160/24p, 2160/25p, 2160/50p, 2160/60p, 1080/59.94i, 1080/59.94p, 1080/23.98p, 2160/23.98p, 2160/29.97p, 1080/120p, 1080/100p, 2160/59.94p, 720/59.9p |
| Billedsensortype | MOS – 1" – 9,6 MP |
| Brændviddekontrol | Motoriseret zoom |
| Brændvidde | 8.8 mm – 176 mm |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel (mindsteafstand 10 cm) |
| Objektiv Iris | F/2.8-4.5 |
| Poanoreringsvinkel (grad) | -175 til +175 |
| Krængningsvinkel (grad) | -30 til +210 |
| Interface | USB, HDMI, 3G-SDI, 12G-SDI, LAN |
| Kontrolgrænseflade | RS-422A |
| Spænding | DC 12 V / PoE Plus |
| Egenskaber | Hvidbalance, billedstabilisator, Privatlivs mode, beskæringsfunktion, Variable Bitrate (VBR), Constant Bitrate (CBR), Multicast Streaming, tally-lys, Unicast Streaming, styrkekontrol, gammakontrol, FreeD protokolsupport, BT.2020 kompatibel, BT.709 kompatibel, Crop Zoom |
| Miljømæssige parametre (operativ) | 0 °C – 40 °C; 20 – 90 % (ikke-kondenserende) relativ luftfugtighed |
Du skal være logget ind for at se dokumenter.