Beskrivelse
Panasonic AW-UE4KG – Konferencekamera – panonering / hældningsvinkel – farve – 3840 x 2160 – motoriseret – 1400 TVL – audio – HDMI – USB – MJPEG, H.264, H.265, YUV – DC 5 V / PoE
Panasonic AW-UE4KG – Konferencekamera – panonering / hældningsvinkel – farve – 3840 x 2160 – motoriseret – 1400 TVL – audio – HDMI – USB – MJPEG, H.264, H.265, YUV – DC 5 V / PoE
| Producer | PAN |
|---|---|
| Produktbeskrivelse | Panasonic AW-UE4KG – konferencekamera |
| Enhedstype | Konferencekamera – panonering / hældningsvinkel |
| Audio | Ja: indbygget stereomikrofon |
| Dimensioner (B x D x H) | 12.3 cm x 13.9 cm x 13.1 cm |
| Vægt | 500 g |
| Farve | Sort |
| Connectivity teknologi | Med ledning |
| Kamera | Farve – 1400 TVL |
| Maksimum opløsning | 3840 x 2160 |
| Billedhastighed (maks.) | 30 frames pr. sekund |
| Video Modes | 720/60p, 720/50p, 1080/50p, 1080/60p, 1080/30p, 1080/25p, 2160/25p, 2160/30p, 1080/59.94p, 720/59.94p, 4K/30p, 4K/25p, 2160/29.97p |
| Billedsensortype | MOS – 1/2.5" |
| Minimumbelysning | 4 lux – 50 IRE – shutter 1/60 sek |
| Brændviddekontrol | Motoriseret zoom |
| Brændvidde | 2.21 mm |
| Fokusindstilling | Automatisk, manuel (mindsteafstand 70 cm) |
| Objektiv Iris | F/2.4 |
| Poanoreringsvinkel (grad) | -110 til +110 |
| Krængningsvinkel (grad) | -25 til +25 |
| Interface | USB, HDMI |
| Spænding | DC 5 V / PoE |
| Egenskaber | Auto-hvidbalance |
| Miljømæssige parametre (operativ) | 0 °C – 40 °C; 20 – 90 % (ikke-kondenserende) relativ luftfugtighed |
Du skal være logget ind for at se dokumenter.